angrešt
malina
jeřáb

ANGREŠT

    MERUZALKA PODNOŽOVÁ

RYBÍZ

MALINÍK                     OSTRUŽINÍK

JEŘÁB                                  LÍSKA

Angrešt je jednou z kultur ,kterou šlechtíme, množíme a pěstujeme, jak ve formě stromkové ,tak i keřové. Za dobu existence našeho pracoviště vznikla celá řada odrůd. Jejich popis a obrázky si můžete prohlédnout

 ZDE 


Také množíme podnožovou meruzalku vhodnou pro roubování stromkových tvarů angreštu a rybízu.Jedná se o tři klony

ČTĚTE VÍCE


Rybíz je nejvíce rozšířen ze všech pěstovaných druhů. Máme u nás zastoupeny všechny barevné variety (červený,černý,bílý). Zabýváme jak novošlechěním tak i udržovacím šlechtěním celé řady odrůd. V našem sortimentu jsou zastoupeny významné odrůdy z mnoha zemí, u kterých prověřujeme jejich vlastnosti.

Bližší údaje o u nás vyšlechtěných a novějších odrůdách najdeteZDE 

U těchto dvou druhů se intenzivně věnujeme, kromě udržovacího šlechtění, hlavně produkci sazenic. K tomuto učelu máme založeny matečné porosty. V nabídce máme zastoupeny klasické,remontantní i  odrůdy  plodící na jednoletém dřevě.Kromě červenoplodých odrůd také množíme i žlutoplodé.

Z ostružiníků množíme zatím dvě odrůdy,které u nás vydrží tvrdé zimní podmínky.O některých zajímavých odrůdách se můžete více dozvědět 

VÍCE ZDE

I když jde o okrajové druhy mají své místo v našem množitelském programu.U jeřábu množíme dvě odrůdy ,červenoplodý - MORAVSKÝ SLADKOPLODÝ a černý jeřáb- aronii -NERO.Produkujeme u nich jak roubový materiál tak stromky a keře (u aronie).
Také u lísky máme v sortimentu celou řadu odrůd ze kterých množíme roubový materiál a keře u těchto: HALLSKÝ, WEBBUV a LOMBARDSKÝ.
O jednotlivých se můžete dozvědět VÍCE ZDE